Uykusuz Sohbetler Forum Alanları  

Go Back   Uykusuz Sohbetler Forum Alanları > Uykusuzlukla İlgili Alanlar > Uyku Hastalıkları -Düzensizlikleri > Narkolepsi
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Takvim Arama Bugünün Mesajları Bütün Forumları okunmuş kabul et

Seçenekler Arama
Old 04-01-2009, 23:28   #1
semra gündoğdu
1 Gecedir Uykusuz Üye

narkolepside kullanılan ilaçlar

slm tüm narkolepsi hastaları .... in narkolepside kullanıldığını hepimiz bilmekteyiz yalnız doktorum ismini hiç duymadığım bir ilaç önerdi bana fakat ilaçla ilgili pek fazla bilgiye ulaşamadım şayet kullanan yada ilacı tanıyan birileri varsa beni bu ilaçla ilgili aydınlatırsa çok memnun olurum .ilacın adı: .... ilaç yurtdışında üretilmekte türkiyede yok internetten topladığım bilgi sadece bukadar ilacı kulllanan varmı varsa sonuçları nelerdir bilinmiyor bu konuyla ilgili açıklamalarınızı bekliyorum.hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

Konu salome tarafından (04-02-2009 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir..
semra gündoğdu is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 04-02-2009, 11:29   #2
manolya
6 Gecedir Uykusuz Üye

Nereden: istanbul
slm semra
bu ilacı doktorum banada önermişti fakat yurtdışında var sadece dedigin gibi üstelik çokta pahalı 1 kutusu yaklaşık bir sene önce 700 tl idi.ben alamadım haliyle almakta istemedim zaten.yalnız anlamadıgım bişi var neden narkolepsi ve insomnia hastalarına aynı ilacı tavsiye ediyorlar anlamadım.cvp bilen biri varsa lütfen benide aydınlatsın.bu arada doktorunun ismini merak ettim.ögrenmemde bir sakınca varmı?dilersen özeldende yazabilirsin.geçmiş olsun semra

manolya is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 04-02-2009, 12:18   #3
kubay
6 Gecedir Uykusuz Üye

Manolyanin bir ara bu ilaci bana sormasi üzerine yapmis oldugum arastirmalarda bu ilacin narkolepsi rahatsizliigi olanlara verildigini ve bu ilacin etkisininde derin uykuyu getirdigini yaziyordu ilac sitesi. Yani hem narkolepsi icin hemde derin uykuyu getirmek icin. ilac gercekten pahali bir ilac , su anki fiyati 650 dolar / 1milyar tl civari sanirim.(180 ml) Tabi icinde ne kadar olmus oluyo tam bilmiyorum bunu ezzanedende ögrenebilirsin sanirim.

ilac hakkinda bilgiler yaziyorum simdi...

Kullanildigi rahatsizliklar, narkolepsi.

ilac kendisini derin uyku hallerini getirterek belli ediyor.

Dozu: Yetiskinler : 4,5 (2,25 g) 2 sefer günde. Tabi bu zamanla arttirilabilir. ilk zamanlar alinan ilac yatmadan önce alinir.Ve anladigim kadariyla bu ilac suyla karistiriliyor.

Hamileler kesinlikle bu ilaci kullanamaz.

Cok normal yan etkileri: mide bulantisi , bas agrisi , sersemlik hissi, uyku bozuklugu.

Normal yan etkileri: istah azalmasi, yorgunluk, yüksek tansiyon, sindirim sisteminde bozukluklar, düsünce rahatsizligi, endise, titreme, hayal görme,unutkanlik, bazen net görememe gözlerle, gece idrara *** cikma.

Cok nadir yan etkisi: nefes tutulmasi.

Bu arada kesinlikle alkol alinmamali bu ilac kullanilirken. Trafikte araba kullanirken cook dikkat edinmeli. Sakinlestirici ve uyku ilaclari bu ilacin etkisini dahada cogalttigi icin doktorunuza baska kulllandiginiz ilac varsa anlatmaniz gerekir.

Ve son olarak sunu belirteyim ilacin icindeki madde su : Natriumoxybat

Tabi bunlari ben sadece azda olsa yardimci olmak icin yazdim, senin bu ilacin bilgilerini önce doktorundan ardindan kullanmadan önce ilac kutusunun icindeki kilavuzdan alip okumak olsun Semra.
Old 04-02-2009, 20:11   #4
manolya
6 Gecedir Uykusuz Üye

Nereden: istanbul
Alıntı:
kubay isimli üyeden Alıntı
Manolyanin bir ara bu ilaci bana sormasi üzerine yapmis oldugum arastirmalarda bu ilacin narkolepsi rahatsizliigi olanlara verildigini ve bu ilacin etkisininde derin uykuyu getirdigini yaziyordu ilac sitesi. Yani hem narkolepsi icin hemde derin uykuyu getirmek icin. ilac gercekten pahali bir ilac , su anki fiyati 650 dolar / 1milyar tl civari sanirim.(180 ml) Tabi icinde ne kadar olmus oluyo tam bilmiyorum bunu ezzanedende ögrenebilirsin sanirim.

ilac hakkinda bilgiler yaziyorum simdi...

Kullanildigi rahatsizliklar, narkolepsi.

ilac kendisini derin uyku hallerini getirterek belli ediyor.

Dozu: Yetiskinler : 4,5 (2,25 g) 2 sefer günde. Tabi bu zamanla arttirilabilir. ilk zamanlar alinan ilac yatmadan önce alinir.Ve anladigim kadariyla bu ilac suyla karistiriliyor.

Hamileler kesinlikle bu ilaci kullanamaz.

Cok normal yan etkileri: mide bulantisi , bas agrisi , sersemlik hissi, uyku bozuklugu.

Normal yan etkileri: istah azalmasi, yorgunluk, yüksek tansiyon, sindirim sisteminde bozukluklar, düsünce rahatsizligi, endise, titreme, hayal görme,unutkanlik, bazen net görememe gözlerle, gece idrara *** cikma.

Cok nadir yan etkisi: nefes tutulmasi.

Bu arada kesinlikle alkol alinmamali bu ilac kullanilirken. Trafikte araba kullanirken cook dikkat edinmeli. Sakinlestirici ve uyku ilaclari bu ilacin etkisini dahada cogalttigi icin doktorunuza baska kulllandiginiz ilac varsa anlatmaniz gerekir.

Ve son olarak sunu belirteyim ilacin icindeki madde su : Natriumoxybat

Tabi bunlari ben sadece azda olsa yardimci olmak icin yazdim, senin bu ilacin bilgilerini önce doktorundan ardindan kullanmadan önce ilac kutusunun icindeki kilavuzdan alip okumak olsun Semra.

Yapmış oldugun açıklama için tşk ederim kubay.Ama derin uyku getiriyorsa neden narkolepsi hastalarına öneriyorlarki?Gece derin uyusun gündüz uykusu gelmesin diyemi.Aslında ben bu ilacı merak ettim.Ama kullanma şansım neredeyse imkansız hem türkiyede yok hemde çok pahalı.Bir kutuyla kullanıp iyileşecegimi bilsem hiç durmam getirtirim ama oda kesin degil.Bu ilaca paramı dayanır yahuuuuuuuuu Ben gene bitkilerle uyumaya çalışım en iyisi bu hem çok ucuz hemde zararsız iyide geliyor yani süper uyuyorum bu sıra

manolya is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 04-03-2009, 00:43   #5
semra gündoğdu
1 Gecedir Uykusuz Üye

kubay ve manolya yaptığınız açıklamalarla beni aydınlattığınız için öncelikle teşekkür ediyorum benimde bu ilçla ilgili bilgilerim bu kadar acaba kullanıp sonuç alan olmuşmudur diye merak ettim ben günde 4 adet ... kullanıyorum fakat istediğim sonucu alamıyorum bir öğün unutsam dahi hastalığ başa dönüyo manolya narkolepsiyede insomina yada aynı ilaç kullanmaları düşündürüyo tabi ama narkolepside beden ve beyin aynı anda uyumadığı için uyumakla uyanıklık arasında kalındığından hiçbi zaman net uyumuş sayılmaz belki bu sebepten ötürü olabilir. aynı zamanda ... narkolepsi yi yoketmek için kullanılsada reçetesinde yan etkilerinde narkolepsi ilacın narkolepsi hasttalığına çevirdiği yazıyordu?

Konu salome tarafından (04-03-2009 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir..
semra gündoğdu is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 04-03-2009, 22:08   #6
kubay
6 Gecedir Uykusuz Üye

Alıntı:
semra gündoğdu isimli üyeden Alıntı
narkolepsiyede insomina yada aynı ilaç kullanmaları düşündürüyo tabi ama narkolepside beden ve beyin aynı anda uyumadığı için uyumakla uyanıklık arasında kalındığından hiçbi zaman net uyumuş sayılmaz belki bu sebepten ötürü olabilir. aynı zamanda ... narkolepsi yi yoketmek için kullanılsada reçetesinde yan etkilerinde narkolepsi ilacın narkolepsi hasttalığına çevirdiği yazıyordu?

Semra ben bu ilacin insomniada kullanildigi konusu hakkinda bir bilgim yok ve bu ilacin ismini bugune kadar sadece manolyadan duydum, eskiden bir doktoru tavsiye etmis. Fakat baya bi bilgim var uyku ilaclari konusunda ..bu ilaci kesinlikle uykusuzluk icin vermediklerine eminim. eger veriyolarsada bu beni baya sasirtir. Ilaci narkolepsi rahatsizligi olanlara verildigini okudum ve heralde bununda sebebi uykularinin düzenli olmasi icin falandir diye düsünüyorum.

Bu arada yazmis oldugun bir cümle beni cok sasirtti..narkolepsi rahatsizligi olan insanlarda beden ve beyin aynı anda uyumadıgini yazmisin..bak bunu ilk defa senden duyuyorum ve bu sahsen baya keyfimi kacirdi..Bende insomnia rahatsizligi var ve ayni sikayetten yakiniyorum bende..dalmakta güclük cekiyorum yada daldigim zamanlar 3-4 saat sonra uyaniyor ve tekrar yatamiyorum..ve cogu zamanda derin yatamiyorum yani senin dedigin gibi beyin uyumuyor fakat beden uyuyor..

2-3 yil sonra yeni bir uyku hapi cikicak ve bu uyku hapi tipki narkolepsi rahatsizligi olanlardaki gibi aninda insanin uykuya girmesini saglicak ve bu uyku insani dinlendirmis olacak ve diger uyku haplari gibi sersemlik ve yorgunluk hissi vermeden dinlenmis rahat bir uyku vericek. Ama senin dedigine bakilirsa beyin ve beden narkolepside ayni anda uyumuyor. ozaman bu cikicak haplarinda ayni sekilde etki gösterme ihtimali varmi aceba kafama o takildi simdi.. yani beyin uyumayacak ve beden uyuyacak..ve bu sefer yine uyumamis gibi hissedilecek..yada narkolepsinin farkli cesitlerimi var? mesala bazi narkolepsi rahatsizligi olanlarda cok derin uyku uyumaktan sikayetci..

sormus oldugun ilacin yan etkileri konusundada inan hic bilgim yok..bi sitede buldum ve orda yazilanlari tektek yazdim ,,fazlada bisi yazmamislar zaten o ilac hakkinda..doktor ve ezzane daha detayli bilgi verebilir yada ilacin icindeki kilavuzdan daha detayli bilgi alabilecegini dusunuyorum..
Old 01-06-2011, 21:50   #7
semra gündoğdu
1 Gecedir Uykusuz Üye

Alıntı:
manolya isimli üyeden Alıntı
slm semra
bu ilacı doktorum banada önermişti fakat yurtdışında var sadece dedigin gibi üstelik çokta pahalı 1 kutusu yaklaşık bir sene önce 700 tl idi.ben alamadım haliyle almakta istemedim zaten.yalnız anlamadıgım bişi var neden narkolepsi ve insomnia hastalarına aynı ilacı tavsiye ediyorlar anlamadım.cvp bilen biri varsa lütfen benide aydınlatsın.bu arada doktorunun ismini merak ettim.ögrenmemde bir sakınca varmı?dilersen özeldende yazabilirsin.geçmiş olsun semra
manolya kusura bakma canım nete pek giremiyorum bu aralar mesajınada bu sebepten ancak yanıt verebiliyorum doktorun ismini sormuşsun malatya anka pskiyatri doktor Reşat Önal.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama