Uykusuz Sohbetler Forum Alanları  

Go Back   Uykusuz Sohbetler Forum Alanları > Uykusuzlukla İlgili Alanlar > Uyku Hastalıkları -Düzensizlikleri > Huzursuz Bacak Sendromu (HBS)
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Takvim Arama Bugünün Mesajları Bütün Forumları okunmuş kabul et

Seçenekler Arama
Old 12-09-2006, 23:10   #1
LotuSSutoL
1 Gecedir Uykusuz Üye

Lightbulb Ellerde de uyuşma var...

Yaklaşık 6-7 ay evvel sol ayağımın tabanında minicik bir uyuşma vardı. Bu uyuşma zamanla doğru orantılı olarak arttı ve sol ayağımın tabanını tamamen kapladı (bu esnada kafayı yemek üzereydim zira hiçbirşeyden haberim yoktu) bu uyuşukluk hissi daha sonra sağ ayak tabanıma da dağıldı ve ayaklarımın tabanında bir sıcaklık hissi, uyuşukluk oluştu. Elimle ayaklarımın tabanının sıcağına baktığımda ayaklarım normal sıcaklığında ama ellerimi çektiğimde sanki yanıyor o derece yani. Ayaklarımı o gün bu gündür parkinson hastası gibi sallıyorum. Birkaç doktora gittim o dönemde, netten de araştırdım lakin tüm belirtiler huzursuz bacak sendromunu gösteriyordu doktorlar yetersiz kaldı. Biraz daha zaman geçti bu uyuşukluk ellerime de vurdu bu HUZURSUZ BACAK SENDROMU aslında ellere avuç içine ve parmaklara da vuruyor ben böyle bir tesbit yaptım. Ayrıca sabah uyandığımda yüzümde inanılmaz şişlikler oluyor ve geçmesi zaman alıyor. Ne kadar uyursam uyuyayım sürekli bir yorgunluk bir halsizlik. Mynette yayınlanan bir yazı ilgimi çekti ve yazıyı yazan doçente mail attım. Eğer tedavi olursam ve başarılı bir sonuç ortaya çıkarsa buradan herkesle paylaşacağım.

Ayrıca yeni bir topic oldu evet zira klasik huzursuz bacak sendromundan farklı olarak ellerim avuç içlerimde uyuşuyor ve yanma hissi ile beni rahatsız ediyor. Anlayışla karşılayacağınızı umuyor ve herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum...
LotuSSutoL is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 01-04-2007, 17:14   #2
anilokin
1 Gecedir Uykusuz Üye

sıcak su ya girmemeye bak

günde 3-4 KERE ayağını ve ellerini soğuk suda bırak

ellerini ve bacaklarınıda çok yorma

ve okuduğum gibi Paracetamol diye bir Hap ağrılar için

ama yinede Doktorunu sorarsın bu Hapla ilgili

umarım birazda olsa yardımda bulunabildim.
anilokin is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 01-21-2007, 02:23   #3
tugruli
1 Gecedir Uykusuz Üye

merhabalar bende hepımız gıbı 10 yıldır ne oldugunu daha bılmedıgım bu hastalılkla savasıyorum sol ayak parmaklarım bazem buzuluyor uzerıne basamıyyorum omuzlarım gerılıyor. benı 11 yıl once askerde buldu spor allanına gırdgımde hayat o kadar guzeldıkı ama hersey yarıda bıttı vucudum dırenemedı ve ruya bıttı.hersey solelimde bas parmagımda kı tıtremeyle basladı forumdakı arlkadaslar gıbı gıtmedıgım ne dr kaldı ne affınıza sıgınarak hacı hoca acız kalınca ınsan sapıtıyor.ben yaklasık 1 5yılıdır pexola trivastal 50 retart seldopar kullanmaktayım.ama bu araklar o kadar kotuyumkı anlatamamam 29 ocak ta istanbula ozel klınıkte tekrar bastan muayane olacam .isteyen tugruli@msn.com ulasabılırsınız

Konu salome tarafından (01-21-2007 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir..
tugruli is offline   Alıntı ile Cevapla
Old 05-10-2007, 14:56   #4
gulseren

el ve ayak uyuşmaları

şeker hastalığına bağlı el ve ayaklarda görülen uyuşuklukların tedavisi konusunda bilgi almak istiyorum bu konuda ameliyat gerekli mi ilaçla tedavi mümkün mü
gulseren is offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama